Další informace naleznete přímo na webových stránkách základní školy. Využijte níže uvedený odkaz

Základní škola Nádražní

V letošním školním roce probíhá projekt založený na spolupráci Základní školy Nádražní s mateřskou školou Křižíkova. Tento projekt je financován z účelového příspěvku poskytnutého STATUTÁRNÍM MĚSTEM OSTRAVA, městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz, odborem strategického rozvoje, školství a volnočasových aktivit.

V rámci projektu zajišťuje Základní škola Nádražní každý čtvrtek přímo v prostorách školy pro děti z předškolních tříd naší MŠ  VOLNOČASOVÉ KROUŽKY. Nabízena je dětem angličtina, výtvarný kroužek, pohybový kroužek a dramaťáček.

Termíny kroužků        – vyučující

• 15.2. Výtvarný –  Bc. Weissová
  • 22.2. Pohybový – Mgr. Černá, Mgr. Šrámková
  • 1.3. Anglický – Mgr. Čecháčková
  • 8.3. Pohybový – Mgr. Černá, Mgr. Šrámková
  • 22.3. Dramatický –  Mgr. Ostružková, Mgr. Matějová
  • 5.4. Pohybový – Mgr. Černá, Mgr. Šrámková
  • 12.4. Výtvarný – Bc. Weissová
  • 19.4. Pohybový – Mgr. Černá, Mgr. Šrámková
  • 26.4. Anglický – Mgr. Čecháčková
  • 3.5.   Pohybový – Mgr. Černá, Mgr. Šrámková
  • 10..5. Dramatický – Mgr. Ostružková, Mgr. Matějová
  • 17.5. Pohybový – Mgr. Černá, Mgr. Šrámková
  • 24.5  Výtvarný – Bc. Weissová
  • 31.5. Pohybový – Mgr. Černá, Mgr. Šrámková
  • 7.6. Anglický – Mgr. Čecháčková
  • 14.6. Dramatický – Mgr. Ostružková, Mgr. Matějová

Během čtvrtečního dopoledne navštěvují předškoláci „Učení nanečisto“, kde se během různých edukačních aktivit děti seznamují s prostředím školní třídy, tělocvičny, knihovny či hřiště, získávají základní povědomí o rozdílnosti i podobnosti prostředí školky a školy. Touto formou se děti připravují na blížící se zápis do prvních tříd, na který se letošní předškoláčci velmi těší.

Z účelového příspěvku budou dále hrazeny společné výlety školáků a předškoláků, ekoaktivity spojené se zahradou MŠ, slavnostní pasování předškoláků, tvořivé vánoční aktivity a vznikající nové webové stránky školky.