Milí rodiče,

moc Vás opět všechny zdravíme a přikládáme další úkoly pro vzdělávání našich předškoláčků.

V tomto týdnu se necháme unést krásnou adventní atmosférou, s motivací přímo čertovskou. Vše bude motivováno blížícím se svátkem sv. Mikuláše, můžete využít pohádky i cvičení s hudbou – viz odkazy - poslední stránka přílohy a dále se zaměříme na:

1. povídejte si o tom, co je advent a kdo byl sv. Mikuláš, využijte přiloženou omalovánku, pohádána netu, jen je ve slovenštině;
  2. budeme procvičovat základní prostorové pojmy (např. dole, nahoře, uprostřed, před, za, pod, nad, uvnitř, vně, u, vedle, mezi) PL 1 Čertův kotel, nastřihej čertíky a nalep dle diktátu s využitím pojmů.
  3. procvičíme se v počítání - PL 2 Počítej čerty, anděly, Mikuláše aj. a zapiš, pak obrázek pečlivě vybarvi;
  4. spočítáme čerty, vyznačíme znakem, symbolem, PL 3 Počítání čertů;
  5. vybarvi, nastříhej dle čáry, slož a nalep, PL 4: Anděl a čert;
  6. budeme dokreslovat půlený obrázek a využijeme předlohu, (slož si libovolné puzzle, zahrajte si pexeso, domino, loto) PL 5: Andílek;
  7. tužkou zakresli cestu v jednoduchém labyrintu PL 6, labyrint: Kudy běžel čertík?
  8. procvičení grafomotoriky – šikmé čáry a správné užívání pravé, levé ruky při kresbě se správným držením tužky (tužka je volně položena na prostředníčku, palec ji přidržuje. Ukazováček je seshora jen položený, aby jím bylo možné poťukat. Tužka směřuje k papíru šikmo, nikoli kolmo, PL 7;
  9. zazpívejte si na melodii písně Prší,prší říkadlo Mikulášek, vytleskej si slova říkadla po slabikách, naučíme se nová říkadla, básně.

Přejeme Vám co nejkrásněji prožité dny adventu a hodně úspěchů při plnění úkolů, vypracované můžete přinést do mateřské školy a podělit se o své úspěchy.

Těšíme se na brzké shledání.

Zdraví Vás učitelky od Berušek, Zdeňka a Petra